Vrh A:

o: Natty Nathan Timar

(CAJC, Junior Club Winner, Best junior, BON, BOB, BIG-5, Český junior šampion)-import Polsko

výsledek popisného svodu: DAN-R3

m: Kabala Trojský kůň

(V1, CAC, NV, BOB)

výsledek popisného svodu: B3, C1, I1, M4, R3, U1

Dne 25. 4. 2009 se nám narodila císařským řezem tři štěňátka a to dvě fenky (trikolor a bílá) a jeden pejsek (bílý se znaky).

První fotky najdete na www.kabalka.rajce.net

Od včerejška byla Kaba velice neklidná, zrychleně dýchala, pořád hrabala, skoro nežrala a ani přes den nespala. V noci jsme očekávali narození štěňátek. Bohužel ani po bezesné noci kontrakce nikde. Po domluvě s panem doktorem jsme jeli do ordinace na sono. Jelikož dnes už to byl 68 den březosti, kontrakce ani po aplikaci oxytocinu žádné a srdeční frekvence štěňátek se snižovala (normal je 180, bulínci měli jen 120), bylo rozhodnutí bohužel jasné...
Operace proběhla v pořádku, za chvíli nám sestřička přinesla první štěňátko-bílou fenečku (v 11.55 hod.), hned na to pejska s černými znaky na oku a oušku a nakonec trikolorní fenečku (ve 12.00 hod.). Všichni hned začali dýchat. Nejhlasitěji se projevovala bílá holčička. Ještě v ordinaci se bulínci poprvé napili. Všechna štěňata byla v levém děložním rohu. Pravý byl prázdný. Proto na prvním sonu nebyli vidět.
Doma se Kaba asi za dvě hodiny napila a snědla pár pamlsků. Ještě dnes dostane kuřecí vývar s rýží a zeleninou. O malé zprvu kvůli bolesti moc nejevila zájem, ted´je krásně olizuje a diví se, jak se najednou vyskytli...

 

Jména štěňat:

Bílá fenka - Aesma - indického a hinduistického původu, ve spojení s Aesma Daeva = keltská bohyně šílenství

Trikolor fenka - Althea - řecká bohyně útěchy a hojení ran

Pejsek bílý se znaky - Artus - keltského původu, znamená "vzdešený, medvěd" 

 

Příklady krmení - 6 týden:

Krmíme 6-8x denně, v noci máme 6 hodinovou pauzu. Štěňátka mají k dispozici neustále nasypané granule Hill's puppy chicken pro střední plemena a vodu, ve které si více namáčí tlapky a ocásky než by ji pili. Kaba stále kojí, ale už jen minimálně.

 

1. Krupičná kaše/ovesná kaše, nastrouhaný banán a jablko, lžíce medu, máslo
2. Uvařené kuřecí srdce/kachní žaludky/hovězí/kuřecí svalovina s rýží nebo těstovinami, zelenina a vývar, vše rozmixované
3. Konzerva Hill's puppy Savoury Chicken politá vývarem
4. Tvaroh tučný, bílý jogurt Activia nebo Tatra zahuštěné neslazené plnotučné mléko, lžíce medu, jablko, banán
5. Bobík/zákys/tvaroh tučný, žloutek, doslazené Glukopurem Plus
6. Sýry
7. Nadrobená buchta s třešněmi (bez pecek)

 

Odběr štěňat bude možný v sedmém a osmém týdnu (nejdříve v 50 dnech). Štěňátka budou odchovávána doma, socializovaná a bude jim poskytnuta 24 hodinová a maximální péče. Krmena budou jak domácí tak granulovanou stravou (Hill's puppy medium chicken). Pravděpodobně budeme jen čipovat, protože tetování už není nutné a předejdeme tak zbytečné bolesti. V době odběru budou odčervená, očkovaná, čipovaná, s euro pasem, průkazem původu a kupní smlouvou. Nezávazné návštěvy jsou vítány. Se vším pomůžeme a poradíme. 

V případě vašich dotazů nebo pokud máte zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice kontaktujte nás na údaje uvedené na hlavní stránce tohoto webu.